Matador 155/70 R13 MP16 STELLA 2 [75] T

Zdjęcie poglądowe wzoru bieżnika.
DOSTĘPNE

>8szt.

wysyłka w 24h
gwarancja
133
Kup teraz

Koszty wysyłki
Ilość opon Pobranie przez kuriera Przedpłata na konto
1 0 zł 0 zł
2 0 zł 0 zł
4 0 zł 0 zł

Konsument może odstąpić od umowy sprzedaży towaru zawartej na odległość bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie 14 (słownie: czternastu) dni kalendarzowych od dokonania odbioru towaru. Wzór formularza stanowi Załącznik nr 1 do Regulaminu.

Więcej informacji

Matador MP16 STELLA 2 -   Nowa letnia opona poszerzająca ofertę dla samochodów niższej i średniej klasy z asymetrycznym bieżnikiem o ponadczasowym wzorze, który uwzględnia najnowsze trendy i wiedzę w zakresie projektowania opon.

W porównaniu z poprzednimi oponami typu MP15 doszło do wyraźnego przesunięcia granic możliwości w zakresie bezpieczeństwa i komfortu. Dzięki obniżeniu poziomu hałasu osiągnięto większy komfort, dzięki zmianie kształtu, nowej mieszance i konfiguracji opony została przedłużona jej żywotność.

Bieżnik z powodu różnych właściwości został podzielony na część zewnętrzną i wewnętrzną. Zadaniem części zewnętrznej jest maksymalne przenoszenie sił przy przyspieszeniu, hamowaniu i zmianach kierunków jazdy. Z tego powodu część zewnętrzna jest zbudowana z bardziej masywnych bloków o większym udziale materiału w części powierzchniowej opony. Część wewnętrzna składa się z bloków o mniejszych szerokościach z większymi rowkami, które zapewniają odprowadzenie wody ze strefy środkowej, dzięki czemu poprawiono kontakt z jezdnią na mokrych nawierzchniach i umożliwiono bezpieczne przenoszenie sił napędowych oraz sił podczas hamowania.

Emisja hałasu została obniżona przez zróżnicowany układ elementów bieżnika w części zewnętrznej i wewnętrznej oraz kształt bloków bieżnika zaprojektowanych przy uwzględnieniu komfortu i sztywności opony.

Przestrzenny wzór części bocznej powstał dzięki kombinacji delikatnych kształtów, które nadają oponie charakterystyczny styl, oraz układowi znaków informacyjnych, które informują kierowcę o przebiegu żywotności i położeniu opony na danym kole. W bieżniku umieszczono wskaźnik, który informuje o pozostającej głębokości bieżnika.

Elementy zwiększające bezpieczeństwo – „Safety Info”:


 • wskaźnik STOP informuje kierowcę o zbliżającym się końcu żywotności opony

 • wskaźnik zużycia opony znajdujący się w trzech miejscach na obwodzie i wskazujący głębokość rowka informuje kierowcę o aktualnym stanie opony i konieczności dostosowania stylu jazdy do stanu jej zużycia.

 

 

 

 

Nie dodano jeszcze opinii dla tej opony

 

 1. Handlopex S.A. w imieniu producenta gwarantuje, że wszystkie nowe opony dostarczone i oznakowane nazwą firmy lub innym chronionym znakiem nalezącym do koncernu wraz z zakodowaniem nr DOT i/lub nr seryjnym są wolne od wad w okresie gwarancyjnym i mogą być użytkowane w celach do jakich są przeznaczone.
 2. Bieg okresu gwarancyjnego w każdym przypadku nie może zakończyć się później niż z upływem 60 miesięcy od daty produkcji oznakowanej z boku opony w numerze DOT lub numerze seryjnym
 3. Ewentualne reklamacje winny być zgłaszane poprzez dostarczenie kwestionowanych opon do sprzedawcy wraz z kopią dokumentu zakupu oraz wypełnionym protokołem zgłoszenia. Data przedstawienia opon do dyspozycji sprzedawcy jest równoznaczna z datą rozpoczęcia procedury reklamacyjnej.
 4. Reklamacja będzie rozpatrzona przez producenta w oparciu o wynik badania kwestionowanej opony i przedstawionych dokumentów.
 5. Reklamacje będą rozliczane w następujący sposób:
  1. producent zwróci opony bez wad lub udzieli odpowiedniej olgi na zakup nowych opon,
  2. producent zwróci odpowiednią cześć ceny według obowiązującego w dniu przyjęcia reklamacji zlecanego cennika lub w uzasadnionych przypadkach całość ceny kupna
 6. Okres gwarancji trwa, od daty zakupu nowej opony, udokumentowanej odpowiednim dowodem zakupu, do czasu, gdy bieżnik na oponie stanie się płytszy niż 1,6mm lub osiągnie miejsce oznaczone TWI, z wyjątkiem przypadków, o których mowa poniżej w pkt. 7. Rekompensatę z tytułu gwarancji, przyznaje się się do wysokości ograniczonej poprzez odliczenie wartości zużycia reklamowanej opony.
 7. Konsumentow w rozumieniu rozporządzenia rady ministrów z 30.05.1995 r. w sprawie szczegółowych warunków zawierania i wykorzystania umów sprzedaży rzeczy ruchomych z udziałem konsumentów (Dz. U. nr 64, poz. 328) przyznaje się w ciągu 12 miesięcy od daty zakupu nowej opony - o ile nie upłynął jeszcze okres gwarancyjny ustalony według postanowień pkt. 2 i pkt. 6 - rekompensatę za wadliwą oponę w wysokości 100% ceny.
 8. Na wniosek reklamującego producent zrekompensuje kupno dętki i/lub ochraniacza, jeżeli ich uszkodzenie nastąpi w wyniku wady opony.
 9. Gwaracja obejmuje tylko wady produkcyjne uniemożliwiające użytkowanie opony.
  Gwarancja traci ważność, gdy stwierdzono uszkodzenie wynikające z:
  1. nieprawidłowego przechowywania opon,
  2. założenia opony na obręcz o nieodpowiednim rozmiarze lub typie, bądź na obręcz, która jest uszkodzona i/lub skorodowana,
  3. użycie nieprawidłowego wymiaru dętki lub zaworu,
  4. używania opony niezgodnie z jej przeznaczeniem lub parametrami technicznymi,
  5. uszkodzenia opony w związku z nieprawidłowym montażem lub demontażem,
  6. przedwczesnego lub nieregolarnego zużycia spowodowanego złym stanem technicznym pojazdu,
  7. eksploatacji opon z nieodpowiednim ciśnieniem wewnętrzynm w porównaniu ze specyfikacją podaną w instrukcji obsługi i/lub ze specyfikacją techniczną producenta opon,
  8. napełnienie opon innym medium niż powietrze lub obojętnym gazem bez zgody sprzedawcy
  9. mechanicznego lub chemicznego uszkodzenia opony
  10. sportowej eksploatacji opon (wyścigi, rajdy)
  11. uszkodzenia opony w związku z wystąpieniem innych okolicznośći (pożar, wypadek, przegrzanie, itp.)
  12. używania opon poniżej dopuszczalenj głębokości bieżnika
  13. naprawianie opon poza producentem
  14. przeciążenie pojazdu
  15. uszkodzenie obcym przedmiotem między dwoma kołami (koła bliźniacze).
 10. Producent nie pokrywa odszkodowania za straty czasu i niewygody wynikające z przestoju pojazdu oraz inne szkody będące następstwem wady opony
 11. Nie podlega reklamacji opona, która nie posaida nr. DOT i/lub nr seryjnego.

Opinie o nas

Top 10 produktów
Szybki kontakt z nami
 • Infolinia - 801 000 372
 • Telefon - 17 86 04 359
Wysyłka towarów
Zamówienia złożone do godziny 13:00* z płatnością za pobraniem wysyłane są tego samego dnia. W przypadku przedpłaty, wysyłka następuje po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie.

* - opony, których waga przekracza 40kg wysyłamy tego samego dnia, jedynie w przypadku zamówienia do godziny 11:00
Szczegóły znajdą Państwo w regulaminie. W przypadku wątpliwości, prosimy o kontakt.