Kumho Tyre – 60 lat firmy

Kumho Tyre – 60 lat firmy

Zaczynając od 20 opon dziennie, firma stała się wiodącym producentem opon na świecie. Rozwój innowacyjnych produktów opartych na najnowszych technologiach z pierwszą na świecie oponą aromatyczną, pierwszą na świecie 32-calową oponą UHP i pierwszą na świecie oponą o profilu 15.

W 2020 r. Kumho Tyre obchodził 60-lecie istnienia, a firma z dumą spogląda wstecz na historię sukcesu: Wszystko zaczęło się od południowokoreańskiej firmy transportowej Kwangju Buslines, która była bardzo niezadowolona ze standardów jakościowych dostępnych opon do taksówek i autobusów. Właściciel Incheon Park postanowił więc założyć własny zakład produkcji opon pod nazwą Samyang Tire Co. i wkrótce potem wyprodukował pierwszą oponę do samochodu osobowego, która kiedykolwiek została wyprodukowana w Korei Południowej.

Kolejnym krokiem było nawiązanie współpracy z dużym amerykańskim producentem opon i rozszerzenie działalności na całym świecie. Aby przyspieszyć ekspansję na rynek brytyjski, w 1977 r. została założona spółka-córka Kumho Tyres, pod tą nazwą firma działa na całym świecie po dziś dzień.

Firma pod nową nazwą stale się rozwija, stając się jednym z wiodących producentów opon na świecie. Jako globalny gracz, Kumho Tyre posiada obecnie 8 zakładów produkcyjnych w Korei, Wietnamie, Chinach i USA. Kumho posiada również centra badawczo-rozwojowe w Korei, Chinach, Europie i Ameryce Północnej.

Znaczące osiągnięcia

Sześćdziesiąt lat to dużo czasu, ale Kumho Tyre jest jednym z najmłodszych wiodących producentów opon, co sprawia, że dotychczasowy sukces jest jeszcze bardziej niezwykły:

  • Kumho Tyre był jednym z pierwszych, którzy opracowali oponę Run-Flat na rynek części zamiennych,
  • który zbudował oponę o profilu 15 i 32-calową dla SUV-ów,
  • który zaprojektował czerwone, niebieskie i żółte opony dymne do zawodów driftowych,
  • i był pierwszym koreańskim producentem opon, który wyposażył Mercedesa-Benza klasy A w opony z certyfikatem UE (185/65 R15 88H Solus KH15 MO) w 2007 r.

Zaawansowane systemy produkcji

Najmłodsza i najbardziej zaawansowana fabryka opon została otwarta w Macon w stanie Georgia w 2016 roku. Fabryka jest wyposażona w najnowocześniejszy zautomatyzowany system produkcji, który zapewnia wysoką jakość produktu i najwyższą wydajność produkcji. Zaawansowany system śledzenia z technologią RFID, jak również pojazdy sterowane laserowo oraz autonomiczne pojazdy transportowe  gwarantują w pełni zautomatyzowany przepływ produktów i kontrolę produkcji w czasie rzeczywistym w oparciu o zasadę "first in – first out“.

Liczne nagrody i innowacje

Firma produkuje opony pod ścisłą kontrolą jakości i opracowuje produkty, które zdobyły wiele nagród dzięki ciągłym inwestycjom w badania i rozwój. Znana jest ze swoich innowacji i zawsze dąży do przekraczania granic technologii opon.

Wzory bieżników wielu opon UHP, takich jak ECSTA PS91, ECSTA PS71 i SUV Crugen HP71, zostały wyróżnione nagrodą Design Awards. Prestiżowa, międzynarodowa nagroda iF-Design Award, a także Red Dot Design Award i IDEA Design Award to jedne z 3 najważniejszych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa na świecie. Obok samego projektu, nadesłane produkty są sprawdzane pod kątem wielu innych czynników, takich jak materiał, innowacyjność, przyjazność dla środowiska, funkcjonalność, komfort i bezpieczeństwo.

Kumho jest również jednym z liderów w produkcji opon koncepcyjnych do samochodów przyszłości. Innowacyjna opona terenowa do koncepcyjnego SUV-a Hyundai "Carlino" znajduje się również na liście innowacyjnych opon, podobnie jak Airless nie-pneumatyczna opona koncepcyjna Kumho "BON - Birth on Nature". Opony nie-pneumatyczne pojawiają się coraz częściej w branży w ramach studiów koncepcyjnych. Dzięki nim bezpieczeństwo na drodze może znacznie wzrosnąć. Powody są oczywiste - opony Airless są mało podatne na przebicie, przez stłuczone szkło, gwoździe i nie ulegają rozerwaniu.

Dedykowany dostawca opon

Firma jest również poważnym graczem w międzynarodowych sportach motorowych i była wyłącznym dostawcą opon dla „Masters of Formula 3" w latach 2002 - 2016. W rzeczywistości, nie mniej niż 10 najbardziej znanych kierowców F1 położyło podwaliny pod swoją karierę, rywalizując i wygrywając na oponach wyścigowych slick Kumho, tj. Lewis Hamilton, Sebastian Vettel, Nico Rosberg, Robert Kubica, Valtteri Bottas

Oprócz sportów motorowych, Kumho wspierało również wiele klubów piłkarskich w najlepszych ligach Europy jako oficjalny partner w dziedzinie opon. Oprócz Schalke 04, Hertha BSC i Hamburger SV w niemieckiej Bundeslidze, Kumho było również reprezentowane w hiszpańskiej La Liga oraz było wieloletnim partnerem Manchesteru United, a w austriackiej lidze – rekordzisty mistrzostw SK Rapid. Obecne zaangażowanie jako partner oponiarski dotyczy angielskiego klubu Tottenham Hotspur, Bayer 04 Leverkusen - Niemcy oraz czeskiego klubu pierwszej ligi Mladá Boleslav. W USA Kumho jest oficjalnym dostawcą opon dla NBA (National Basketball Association) od 2014 roku.

Partner przemysłu samochodowego

Wspólnie z branżą motoryzacyjnym Kumho Tyre opracowuje już teraz opony do pojazdów, które pojawią się na rynku za dwa, trzy lata. Dzięki tej bliskiej współpracy Kumho może wykorzystywać swój    techniczny know-how, który posiadają tylko nieliczni producenci opon. Oczywiście również obecne produkty korzystają z tego know-how, na przykład dzięki zastosowaniu zoptymalizowanych mieszanek gumowych w bieżącej produkcji.

Liczne modele renomowanych producentów samochodów, BMW, Mercedes-Benz i Volkswagen są obecnie wyposażane w opony Kumho, ale również takie marki jak Jeep, Skoda, Renault, Hyundai i Kia  bazują na oponach Kumho, na fabrycznym montażu. Po raz pierwszy w historii Kumho Tyre, koreański producent opon rozpoczął od niedawna dostarczać opony do Audi na oryginalne wyposażenie. Od tej pory Audi Q5 będzie wyposażone w model Kumho Crugen Premium KL33 w rozmiarze 235/55 R19 101H.

Najwyższa osiągi i postęp technologiczny

Asortyment opon Kumho obejmuje wszystkie rodzaje opon, sportowe UHP, opony samochodowe na lato i zimę, jak również opony całoroczne i do samochodów dostawczych. Wszystkie produkty charakteryzują się optymalnymi osiągami, dobrą reaktywnością i wysokim komfortem jazdy. W zależności od specyfikacji, oferują one doskonałą stabilność przy dużych prędkościach, lepszą efektywność paliwową i najlepszą trakcję na śniegu i lodzie. A dla najnowszych osiągnięć w sektorze motoryzacyjnym, Kumho  oferuje specjalną oponę do pojazdów elektrycznych o nazwie Wattrun VS31.

Opona Kumho oznacza najwyższe parametry w zakresie jakości i zaawansowania technologicznego. Opony Kumho gwarantują każdemu klientowi bezpieczeństwo i satysfakcję, co zostało w przekonujący sposób potwierdzone w niezależnych testach opon. Dla zespołu Kumho Tyre, Klienci oraz najwyższa jakość obsługi mają najwyższy priorytet, a ich celem jest Better. All-Ways.

www.kumhotire.com